Tlumič RockShox Super Deluxe ThruShaft

Vývoj odpružení enduro

Z moderních vytrvalostních závodů se staly většinou sjezdové závody a konají se na tratích, jejichž terén by byl ještě před pár lety nesjízdný. RockShox a Trek tuto evoluci předvídaly, proto se spojily, a jejich partnerství vedlo k ideálnímu manželství v oblasti vytrvalostních závodů: nejlepší kolo a nejlepší tlumič.

Výsledkem více než roční spolupráce mezi společnostmi Trek a RockShox je kompletně přepracovaný a lepší systém odpružení. Společnost Trek měnila konstrukci kola, zatímco RockShox optimalizovala tlumič. Poté, co společnost RockShox optimalizovala tlumič, společnost Trek upravila kolo, a díky této plodné spolupráci se zrodilo to nejlepší řešení. Úkolem zbrusu nového tlumiče Super Deluxe ThruShaft je překonat vše, co cestou potká, proto je ideální pro příští generaci odolných vytrvalostních allmountain kol.

Delux_Checker_01 copy Delux_Checker_11

  

Reaguje na trail, nikoli na jezdce

Tlumič Super Deluxe ThruShaft má seřizovač při pomalé rychlosti, který zruší akce jezdce jako např. šlapání, aniž by ovlivnil vysokorychlostní kompresi jako reakci například na zrádné kameny na trailu.

Marquee_Slim_jumpjump copy
 

Tři možnosti, jedno ideální řešení

Přepracované nastavení komprese při nízké rychlosti nabízí tři možnosti, z nichž si jezdec může zvolit přesně podle způsobu jízdy a terénu.

Delux_Checker_04

1. Nastavení nula (výchozí)

Ideální nastavení vychází ze stovek hodin zpětné vazby od našich zkušebních jezdců a také závodníků týmu Trek Factory Racing. Nastavení nula je optimalizované na kompresi při nízké rychlosti a poskytuje výkon, ovladatelnost a svobodu při jízdě. Představuje každodenní nastavení na traily.

 
Delux_Checker_15

2. Mínusové nastavení

Toto nastavení volte, když už to nedáváte a potřebujete určitou dávku pomoci. Umožňuje lepší kompresi tlumiče, aby komprese správně fungovala ve strmějším terénu, kdy je důležitý každý milimetr zdvihu. Toto nastavení je vhodné při sjíždění náročných trailů.

Delux_Checker_13

3. Plusové nastavení

Když upřednostňujete rychlost a všestrannost, plusové nastavení (+) umožní tlumiči zdvih do vyšší polohy pro celkově větší výkon při šlapání. Toto nastavení se hodí na nerovný povrch či skoky na trailu.

 

 
Marquee_Slim_Chart_Black
 

ThruShaft: lepší odezva, účinnější tlumič

Bezprecedentní design tlumiče ThruShaft reaguje na změny terénu rychleji než všechny ostatní tlumiče na trhu. Zaručuje stálé propojení mezi jezdcem, kolem a trailem. Na trailu pojedete rychleji, jízdu budete mít více pod kontrolou a pod sebou budete cítit výkon tlumiče.

Místo oddělené komory se stlačeným vzduchem IFP má tlumič ThruShaft pevný sloupec oleje, jeden píst a pístnici, která během komprese vystupuje na spodu tlumiče. Díky tomuto designu je v tlumiči udržován stálý objem oleje, proto není zapotřebí vnitřní plovoucí píst a s ním související zpožděná reakce. Tento zjednodušený design je zárukou toho, že jezdci už nikdy nepocítí tvrdost a prodlevu, na kterou si často stěžují v důsledku neschopnosti tlumiče včas reagovat na terén. Někdy jednodušší znamená lepší.

2xup_2 2xup_1 copy2
Není vám to jasné? Prohlédněte si tento diagram. 1. Hlavní tlumič 2. Hlavní píst 3. Pevný sloupec oleje bez stlačení plynu 4. Vnitřní plovoucí píst se stlačeným plynem. 5. Sekundární tlumič
 

Určen pro náročný terén

Po trailu poletíte s větrem o závod. Budete vše míjet nesmírně rychle. Tento nový tlumič je určen na zvládání těch nejnáročnějších sjezdů. A když cestou potkáte zábavné, ale současně zákeřné překážky, s tímto tlumičem je hravě zvládnete.

Delux_Checker_07

Vlastní nastavení

Tlumič ThruShaft vám dává možnost upravit nastavení bez zbytečných kompromisů. Díky zpětné funkci bude nastavení komprese pracovat nezávisle bez ohledu na každé kliknutí odskoku pro konzistentní kompresi a výkon odpružení.

Delux_Checker_16jpg

Nadměrná velikost, nadměrný výkon

Termální kompenzátor nadměrné velikosti zaručuje stabilnější teplotu a pocit konzistentního odpružení i na dlouhých a náročných sjezdech.

Delux_Checker_09

Snadné nastavení odskoku

Kolik kliků je třeba k dosažení ideálního nastavení? Naleznete ho rychleji díky číselnému značení odskoku. Číselné kolečko odskoku se dodává výhradně s tlumičem Super Deluxe ThruShaft.

Delux_Checker_14

Ovládání na dosah ruky

Ovládače tlumiče jsou ergonomické a optimalizované pro rámy Trek, aby byly ovladače komprese a odskoku snadno dosažitelné z kola.


 
 
×

Splátková kalkulačka ESSOX