IsoStrut

IsoStrut_Marquee_3000x1668_1

 

Kouzlo kola Supercaliber  a E-Caliber

Supercalibera E-Caliber jsou radikálně nové závodní XC koao s krátkým zdvihem, které sprintují a zvládjí výšlapy rychleji než celoodpružené kolo a nabízejí větší ovladatelnost než hardtail. Jejich kouzlo spočívá v prvku IsoStrut, konstrukčním tlumiči integrovaném do rámu, který vznikl ve spolupráci s odborníky na tlumiče FOX. Výsledkem je ideální řešení tlumení pro ty nejrychlejší XC závodníky.

 

Jak funguje tlumení IsoStrut

IsoStrut je tlumič vsazený do rámu, který závodníkům XC nabízí 60 mm tlumeného nastavitelného zadního zdvihu. Jedinečný design kola Supercaliber vychází z minimalismu. Vše nepotřebné jsme odstranili a každý díl má svou funkci jako součást většího celku.

 

IsoStrut_Photo_Full_Width_3000x1668

 

IsoStrut_Checkerboard_1

Lehká a rychlá konstrukce

Běžná celoodpružená kola mají nezávislý tlumič a systém uchycení, kdežto IsoStrut je nedílnou součástí rámu. Nejsou tedy potřeba žádné další spojovací prvky ani díly, které se u celoodpružených kol obvykle používají, což snižuje výslednou hmotnost.

IsoStrut_Checkerboard_2

Žádné otáčení, žádné výkyvy

IsoStrut je usazen do konstrukčního sloupku, jenž zabraňuje otáčení, ohýbání, výkyvu a poškození tlumiče. Dochází tak k přímému přenosu energie a budete mít závodní pocit srovnatelný s hardtailem s tlumičem s krátkým zdvihem, který vyhlazuje únavné nerovnosti trailu.

IsoStrut_Checkerboard_3

Sedlové vzpěry bez čepů

Když bude na rámu příliš spojovacích prvků, zvýší se prohyb do stran, který negativně ovlivňuje účinnost šlapání i rychlost. Naši technici se dokázali obejít bez klasického zadního čepu a navrhli široké a ploché sedlové vzpěry, které se neprohýbají do boku, ale jen svisle. Proto je zadní stavba tuhá a kolo reaguje jako hardtail.

IsoStrut_Checkerboard_4

Tlumené a zcela nastavitelné

IsoStrut používá standardní pumpičku na tlumiče, takže si můžete pružinu upravit na svou hmotnost. Dále má kolečko k nastavení odskoku a uzamčení.

×

Splátková kalkulačka ESSOX