TQ-HPR50

 

 

 

MOTOR

Malý. Lehký. Tichý. Přirozený. HPR50

Srdcem převodovky pro elektrokola skupiny TQ je HPR50 neboli válečková harmonická převodovka s točivým momentem 50 Nm. Co je to válečková harmonická převodovka? Jedná se o relativně jednoduchý, avšak geniální pohonný mechanismus, který pracuje podobně jako rotační motor, avšak je mnohem propracovanější. Vnitřně se skládá ze tří soustředných přesných kusů: eliptického generátoru vln, vnitřního pružného ozubeného kola a tuhého ozubeného kola, které zajišťují pohyb vpřed a jsou zároveň malé a lehké. Oproti tradičním ozubeným řemenovým pohonům je válečková harmonická převodovka menší, výkonnější, hladší a odolnější.

 

Díky své přesnosti, odolnosti a kompaktnímu designu se válečkové harmonické převodovky a konkrétně pak ta TQ používají ve vesmírném, leteckém a zdravotnickém průmyslu a robotice. Ze stejných důvodů jsou úspěšné v lunárních modulech a chirurgických robotech a skvěle fungují i v elektrokolech.

Lehký

HPR50 váží pouhých 1 800 gramů a je tak o 1 100 gramů lehčí než jiné vysoce výkonné pohonné systémy.

Malý

HPR50 pasuje pěkně za přední převodník, takže je elegantnější než tradiční kola.

Tichý

HPR50 neobsahuje hlučné řemeny a ozubená kola, díky čemuž je ve srovnání s ostatními systémy velmi tichý.

Další informace

Q-faktor

Malá velikost motoru HPR50 umožňuje tradiční 135mm Q-faktor (vzdálenost mezi vnějším okrajem ramen klik

měřená vodorovně) a zajišťuje stejně pohodlnou jízdní pozici jako kolo bez podpory.

Měrný výkon

Vyvážený točivý moment 50 Nm nabízí potřebnou úroveň podpory, která není příliš velká a netrhá s vámi jako elektrokola s plným výkonem 85–90 Nm.

Baterie

Lepší baterie

TQ_Editorial_Battery_1

1. - 360 Wh v lehkém provedení o hmotnosti jen 1 835 g.

2. - Úplné nabití za pouhé dvě hodiny.

3. - Řetězové zapojení umožňuje současné nabití přídavné i hlavní baterie.

4. - Snadné vyjmutí. Jen odpojte, sundejte kryt dolní trubky a vyšroubujte dva šrouby a

vytáhněte za držadlo.

5. - LED displej rozsvícením znázorňuje nabití baterie a ukazuje i úplné dobití.

Jezděte dál

Přídavná baterie pasuje do stávajícího košíku na lahve a nabízí dalších 160 Wh, díky nimž se dojezd zvyšuje o 44 %. Jednoduše si baterii uložte do batohu nebo kapsy dresu a nabijte ji zároveň s kolem.

Integrovaný displej

Dvoupalcový displej je zarovnaný s horní trubkou a není z boku vidět. Z pohledu shora však jasně a ostře ukazuje všechny podrobnosti o jízdě. Jasný kontrast zaručuje viditelnost i v oslnivém slunci a poskytuje dostatek informací, které jsou užitečné a zbytečně nezahlcují. Systém se zapíná a vypíná jediným tlačítkem, kterým lze přepínat mezi jednotlivými obrazovkami.

Ovládání na dosah ruky

TK22_TQ_Editorial_Marquee_Controller_Still

Malý, nenápadný a snadno použitelný. Ovladač na řídítkách vyvinutý konkrétně pro elektrokola má dvě tlačítka, která umožňují přepínat mezi úrovněmi podpory, zapínat funkci podpory při chůzi s kolem a vypínat podporu, i když máte ruce na gripech. Ovladač lze snadno odpojit, když potřebujete vyměnit nebo namontovat komponenty.

 

 

 

Trek Central

 

Kolo na takovéto úrovni si zaslouží aplikaci stejně pokročilou a vyladěnou.

 

 GOOGLE PLAY   APP STORE

 

 

TK22_TQ_Editorial_APP_9X11_App_1 TK22_TQ_Editorial_APP_9X11_App_2 TK22_TQ_Editorial_APP_9X11_App_3 TK22_TQ_Editorial_APP_9X11_App_4 TK22_TQ_Editorial_APP_9X11_App_5

Vyladěn pro vás

Díky třem vyladitelným nastavením motoru, které lze v terénu dále ještě upravit, máte ovladatelnost ve svých rukách.

Jak daleko dojedete?

Zobrazte si odhadovaný dojezd a naplánujte si podle toho trasu bez obav, že vám dojde šťáva.

Naplánujte si jízdu

Vyberte si ideální jízdu po lehkých silničních i trailových trasách.

Zobrazte si své údaje

Zaznamenávejte si jízdy, mějte přehled o údržbě a dosáhněte svých cílů díky sledování aktivit.

Skvělá kompatibilita

Lze spárovat s aplikacemi Strava a Komoot k automatickému zaznamenávání jízd v různých aplikacích.

Představení TQ

 

Společnost TQ založili v roce 1994 dva obchodní partneři pod názvem Technologie in Qualität v Bavorsku. Od té doby se rozrostla na tým s více než 1 700 zaměstnanci ve 14 pobočkách, kteří sdílí nadšení pro inovaci. Dosáhli pevné pozice největší a nejlepší německé odborné firmy v oblasti elektronických produktů v robotice, vestavěných systémech, automatizace, zdravotnické technologii a v leteckém a kosmickém oboru. Technologie TQ najdete v lunárních modulech i chirurgických robotech, kde musí být každý systém přesný i spolehlivý.

Už v roce 2008 se zaměřili na technologii elektrokol a podněcovali nadšení, budovali své odborné znalosti, hardware a vztahy v tomto odvětví a vyráželi na spoustu jízd, aby vše řádně ověřili. Dá se tedy říct, že TQ je pomocník při jízdě, který zajišťuje potřebný výkon a zároveň bere v úvahu nepatrné rozdíly jízdního stylu.

TK22_TQ_Editorial_In_Tandem_

 

Vytvoření takto nového a odlišně vypadajícího systému si vyžádalo obrovské množství spolupráce a prototypů. V rámci vývojového procesu spolupracovaly německá firma TQ a americká společnost Trek na vyladění převodového systému HPR50, aby dosáhly pocitu z jízdy, který je v cyklistice naprosto jedinečný.

HPR50, který vyvinuli nadšenci do cyklistiky, jež hledali lepší způsob jízdy, poskytuje téměř nepatrnou podporu, díky níž máte pocit, že máte vítr v zádech při strmých stoupáních, a je hbitý a přirozený při sjezdu strmých klikatých silnic v kaňonech nebo na technicky náročných trailech.

 
 
 
×

Splátková kalkulačka ESSOX